Левски спечели Купата на България след успех над ЦСКА!

Отборът на Левски спечели Sesame Купа на България, след като се наложи над ЦСКА-София с резултат 1:0 пред около 40 000 зрители на стадион „Васил Левски“.

Единственото попадение в мача отбеляза Илиян Стефанов в 57-ата минута.

Това е първи трофей за футболистите на Станимир Стоилов от 2009 година.

Кордоба отправи първия удар в мача в 9-ата минута, но изпълнението му излезе в аут. Две минути по-късно Кайседо извърши голяма глупост, когато удари в лицето Ван дер Каап, но извади късмет, че съдията не му показа червен картон.

В 20-ата минута Стефанов пропиля добра възможност, останал очи в очи с Бусато.

В 24-ата минута далечен удар на Кери мина над вратата на сините. В 37-ата минута със страхотен пропуск се отличи Бари.

В 43-ата минута Бусато отрази удар на Сундберг.

В 57-ата минута Стефанов стреля от 19 местра, топката рикошира в краката на Кох и влетя в мрежата на Бусато.

В 83-ата минута Цунами стреля силно от 25 метра, но Бусато изби в корнер. Само 120 секунди по-късно със страхотен пропуск се отличи Михайлович, който от около 5 метра стреля в тялото на Бусато.