Арсенал победи Нюкасъл и се доближи на точка зад Сити

Арсенал шокира Нюкасъл при днешната си визита и спечели с 2:0 в среща от 35-ия кръг на Висшата лига, като по този начин запази математическите си шансове за титлата.

Двата тима предложиха на зрителите спиращ дъха мач.

Още в самото начало реферът отсъди дузпа за домакините от Нюкасъл, но след намесата на ВАР я отмени, след като се видя, че Кивиор не е играл с ръка, а топката му се удря в бедрото.

В 14-ата минута Йодегор отправи хубав удар по земя от 25 метра, който премина през куп футболисти и изненада неприятно противниковия страж.

Мартинели можеше да удвои броени минути след това, но пропиля страхотен шанс сам срещу вратаря.

В продължението на първото полувреме Поуп направи страхотно спасяване след удар на Йодегор и предотврати сигурен втори гол.

В 49-ата минута Исак пък удари греда за Нюкасъл.

В 72-ата минута всичко в този мач приключи, след като в опита си да изчисти топката Фабиан Шер си я изпрати в собствената врата.