Барселона взе аванс след два обрата на мача с ПСЖ

Барселона взе аванс преди реванша в Испания след 3:2 при гостуването си на Пари Сен Жермен. Това бе първи 1/4-финален мач от Шампионската лига. След трилъра с шест гола във вторник, снощи ни бе предложено и това 5-голово шоу във френската столица.

При Луис Енрике нещата изглеждат повече от добре. Наставникът на французите може да разчита на най-добрите си играчи. Единствено Кимпембе, Хакими и Курзава сред изявените футболисти на френските шампиони отсъстваха. Сред стартовите 11 обаче пък видяхме Донарума на врата, Маркиньос в отбрана, Витиня в халфовата линия, а в нападение действа унищожителното трио Дембеле – Мбапе – Асенсио.

При Чави положението е подобно, като там единствени на извън групата остават Балде и Гави. На терена пък започнаха вратарят Тер Стеген, Араухо в защита. Френки де Йонг в халфовата линия и неутразимият Роберт Левандовски в нападение, където му помагаше и не по-малко опасният Рафиня.

Първото полувреме не предложи съвсем атрактивна игра от двата тима. Чисти голови положения липсваха, а двата отбора не успяваха да намерят визията, която търсеха. Все пак се стигна до гол и той бе дело на Рафиня (37′), благодарение на което каталунците се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Второто полувреме предложи взривоопасно начало и в рамките на само няколко минути домакините осъществиха пълен обрат. Първо Усман Дембеле (48′) изравни, а малко след него Витиня (51′) изведе парижани. След това домакините направиха пропуск, което се оказа фатално, тъй като малко по-късно равенството бе възстановено след нов гол на Рафиня (62′), а Андреас Кристенсен (77′) даде отново преднина на гостуващия тим.

Двубоят бе наблюдаван от Луиш Фиго, който е бивш състезател на Барселона. На трибуните бе забелязана и бразилската звезда – Роналдиньо.