Сити и Реал направиха хубав мач, но не се победиха

Отборите на Реал Мадрид и Ман Сити не се победиха – 1:1 в първи 1/2-финален сблъсък от Шампионската лига.

Де Бройне в 8-ата минута стреля опасно, но Тибо Куртоа се намеси и спаси. В 14-ата минута стражът на Реал Мадрид отново трябваше да показва рефлекс след шут на Родри от далечно разстояние. В 15-ата Холанд от добра позиция стреля слабо в ръцете на Куртоа.

В 36-ата минута Винисиус откри резултата за “кралския клуб” със страхотно попадение.

В 50-ата минута Бензема получи добро подаване, но ударът му рикошира и излезе в корнер. В 55-ата Куртоа спаси удар на Де Бройне от далечно разстояние. Последва опасен удар на Валверде от далечно разстояние, който излезе в аут.

В 67-ата минута Кевин де Бройне с далечен изстрел изравни резултата за “гражданите”.

В 78-ата минута Едерсон показа рефлекс и отрази удар с глава на Бензема.