Сити съсипа тотално Реал и гледа към първия си трофей от Шампионската лига

Отборът на Ман Сити ще играе финал в Шампионската лига, след като се наложи над Реал Мадрид с резултат 4:0 в реванша от 1/2-финалите на турнира. Първият сблъсък между двата тима завърши при резултат – 1:1.

В 13-ата минута Ерлинг Холанд получи страхотна възможност да се разпише, но Куртоа се отличи със страхотно спасяване след удара с глава на норвежеца.

Последва неточен удар на Грийлиш. В 19-ата минута Де Бройне стреля от далечно разстояние, но топката мина встрани.

В 21-ата минута отново Холанд стреля опасно с глава, но Куртоа показа страхотен рефлекс и спаси.

В 23-ата минута Бернардо Силва изведе “гражданите” напред след подаване на Кевин де Бройне.

В 35-ата минута удар на Тони Кроос срещна гредата.

В 36-ата минута отново Бернардо Силва удвои преднината на домакините, след като се възползва от една блокирана топка.

В 45-ата Куртоа спаси удар на Бернардо Силва.

В 51-ата минута Едерсон трябваше да се намесва след опасен удар на Алаба от пряк свободен удар.

В 72-ата минута Холанд получи страхотен пас от Гюндоган, но Куртоа отново отрази удара на голмайстора на “гражданите”.

В 76-ата минута Сити стигна до трето попадение! Аканжи засече едно центриране на Де Бройне, топката се отби в Милитао и влезе в мрежата на Куртоа за 3:0.

В 83-ата минута Едерсон трябваше да се намесва след опасна атака на Реал.

В 91-ата минута влезлият като резерва Хулиан Алварес оформи крайното – 4:0 в полза на Сити.